Soru:
Aksi takdirde (başlangıçta) düşük kaliteli bir oyun sisteminde uzun vadede anakart
Dan Henderson
2015-11-29 09:49:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şu anda bir HP ​​Pavilion m9047c çalıştırıyorum, ancak video kartını bir Diamond Radeon HD 4870 ile değiştirdim ve güç kaynağını ( İnanıyorum ki) 650 watt. 32 bit işletim sisteminin 4GB sınırlaması nedeniyle geldiği 3GB'ın üzerine hiçbir RAM eklemedim. Bu ekran kartı şimdiye kadar sağlam bir performans sağladı, ancak yeni oyunlar sunabileceğinden çok daha fazlasını talep etmeye başladı.
Buna Vista desteğinin sona erdiği gerçeğini de ekleyin (artık Chrome için güncellemeleri bile alamıyorum ) ve bazı yükseltmelerin zamanının geldiğini biliyorum.

Çoğunlukla oyun için (modlama ve öykünme dahil), adil miktarda genel İnternet kullanımı da içeren yeni bir masaüstü sistemi oluşturmak istiyorum - alışveriş, YouTube, belki ara sıra görüntülü sohbet vb.
Herhangi bir video / ses düzenleme yapmayı beklemiyorum, ancak ara sıra fotoğrafları rötuşlayabilirim. Küçük bir programlama ve / veya web geliştirme konusunu da incelemek isteyebilirim.

Belirli bir genel bütçem yok, ancak planım temel bir sistemle başlamaktır - olmadan mümkün olan en düşük fiyat mevcut makinemden daha düşük olmak - daha sonra performansı artırmak için sonraki yükseltmeler yapmak (özellikle, fonlar izin verir vermez hem CPU hem de GPU yükseltilecektir).

Anakart için, ancak, sadece bu yakın yükseltmeler için değil, önümüzdeki birkaç yıl boyunca kullanabileceğim bir şey edinin.

Gereksinimler:

 • Listelenen tüm donanımları destekleyebilir Fallout 4 için "Önerilen" sistem gereksinimleri:

  • Intel Core i7 4790 3.6 GHz veya daha iyisi (daha iyi bir Intel CPU sokabiliyorsa mutlaka LGA1150 soketi olması gerekmez. Uzun süredir piyasanın dışındayım, saat hızı dışında aynı olmadıkça iki CPU'yu nasıl karşılaştıracağımı bilmiyorum ya da aynı mimari + daha fazla çekirdek = daha iyi. Bu ve Intel daha iyi r Intel değil. :-)
  • 8 GB RAM (veya fiyatı önemli ölçüde etkilemeye başlayana kadar mümkün olduğunca fazla). RAM için yüksek hız da önemlidir.
  • NVIDIA GTX 780 3GB (dürüst olmak gerekirse, bundan 2-3 yıl sonra 400-500 dolar harcadığım bir GPU'yu desteklemesini istiyorum)

  O CPU & GPU ile başlamayacağımı unutmayın; onlar benim kısa vadeli yükseltme hedeflerim.

 • Anakartla ilgili hiçbir şey onu eski Pavyonumdaki IPIBL-LA kartından daha aşağı yapmaz. Özellikle Pavilion'da 6 SATA konnektörü, 6 USB portu, 100Mb / s Ethernet, bir kulaklık / mikrofon girişi ve bir SD-Kart yuvası vardır. Ancak PS / 2 fare & klavye bağlantı noktaları, surround ses, 1394 veya SPDIF jakları umurumda değil.

İsteğe bağlı:

 • SLI'yi destekler
 • Gigabit Ethernet
 • Daha fazla USB bağlantı noktası
 • & bu günlerde çocukların anakartlarını taktıkları diğer zil sesleri ne olursa olsun
 • Harika görünüyor - Pencereli bir durumla karşılaşabilirim

Gerekli Değil:

 • Entegre video (entegre videolu bir kartın Radeon HD 4870'den orta derecede daha iyi performans göstermesi dışında, maliyetler Benzer bir GPU ile temel video içeren / entegre video içermeyen benzer bir kartın toplamından daha az - ancak bu pek olası görünmüyor)
 • Wi-Fi
 • Bluetooth
 • Küçük Form Faktörü. Genişletme kartları, daha fazla sürücü vb. Ekleyebilmek için güzel ve geniş bir kasa almayı planlıyorum, bu yüzden tam bir ATX kartıyla sorun yok.

50-150 $ gibi görünüyor anakart için makul bir aralık.

Neredeyse tüm grafik kartları, kasanıza sığmayacak kadar uzun olmadıkça bu sistemde çalışabilmelidir.
Daha önce, şu anda kullandığım Radeon'un buraya yükleyebileceğim * en iyi * grafik kartı olduğunu düşünmüştüm çünkü daha iyi bir şey daha büyük olurdu ve bu kart muhtemelen çok büyüktü - neredeyse TV tarayıcı kartına dokunuyor ve SATA'mı ve güç kablolarını etrafına yeniden yönlendirmek için çok çalıştım. Ancak yorumunuzdan sonra bir kez daha baktım ve haklı olduğunuzu fark ettim, toplu bir sorun olmaz (özellikle artık kullanmadığım tuner kartını çıkarırsam). Ama aynı zamanda anakartın veri yolu hızının bir darboğaza neden olabileceğini fark ettim, bu yüzden boyut yerine bu kriteri ekledim.
Araştırmam son derece çelişkili sonuçlar veriyor. Hangi kaynağa inandığınıza bağlı olarak, ya Q6600'ünüz anakartınızın desteklediği en hızlıdır ve zaten darboğazlı bir PCIe 1.1 grafik yuvasına sahipsiniz ya da neredeyse iki kat güçlü QX9775'e yükseltme yapabilirsiniz ve İki kat bant genişliğine sahip PCIe 2.0 grafik yuvası. Her iki durumda da, modern bir sistemde yeniden kullanmayı düşündüğüm parçalar güç kaynağı, kasa, DVD sürücüsü, sabit sürücü ve isterseniz tuner kartıdır.
Bilginize, [Q6600] (http://ark.intel.com/products/29765/Intel-Core2-Quad-Processor-Q6600-8M-Cache-2_40-GHz-1066-MHz-FSB) 64-bit İŞLEMCİ. 32 bit sınırlaması, CPU'nuzdan değil işletim sisteminizden kaynaklanır. Ancak oyun performansı için RAM, genellikle kritik faktör değildir. Tek başına grafik kartını yükselterek işleri iyileştirebilir misiniz veya anakartı yükseltmeniz gerekip gerekmediğini bilmiyorum (genellikle CPU'yu yükselterek kazanılacak çok az şey vardır: önemli ölçüde daha güçlü CPU'lar neredeyse her zaman farklı bir anakart gerektirir).
Grafik kartı neredeyse tv tuner kartına dokunduğunda bu tamamen normaldir.
@Mark hmm bu kaynakları gönderebilir misin?
Bağlandığınız HP web sitesinde @DanHenderson, Q6600 max diyor, [Wikipedia'nın G33 yonga seti girişi] (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets#Core_2_chipsets) herhangi bir LGA775 yongasını ve [pc-specs.com IPIBL için -LA anakart] (http://www.pc-specs.com/mobo/Asus/Asus_IPIBL-LA/1414) hiçbir şey söylemiyor. Grafikler için HP hiçbir şey söylemiyor, Wikipedia PCIe 1.1 diyor ve pc-specs.com PCIe 2.0 diyor.
Siz bütçe koymadan öneride bulunmanın çok zor olduğunu söyleyebilirim. Daha çok "burada her iki şekilde de bazı olasılıklar var"
@Mark pc-specs.com bağlantısı önemli bir noktaya dikkat çekiyor: "Eskiyen DDR2 bellek tipini kullanıyor, ... [ki bu son derece güncel değil ve DDR3 RAM'in ne kadar ucuz olduğu düşünüldüğünde, sadece DDR2 uyumlu bir anakart kullanıyor. modern bir sistem kurulumunda çok kötü bir fikir olurdu. " Böylece 2. seçenekle daha iyi durumda olacağım netleşiyor.
@Cfinley Bu soruyu nasıl böleceğimden emin değilim, çünkü anakartın ileride yükselteceğim üst düzey bir CPU ve GPU'yu desteklemesi gerekiyor, ancak şu anda aradığım CPU ve GPU önerileri seçilen anakarta bağlı olacaktır. Bu 3 bileşenin birleşik bir öneri olarak kullanılması daha mantıklı görünüyor. Ancak sorunun kapsamı değiştikçe başlığı da güncelleyeceğim.
@DanHenderson Önce anakart hakkında soru sorabilirsiniz. "CPU'ların / GPU'ların daha ucuz ucunu destekleyen ve aynı zamanda daha yeni parçalara geçmeme izin veren bir anakart arıyorum." CPU / GPU sorularınızı sorduğunuzda, bunları ana kart sorusuna bağlayabilir ve onunla uyumlu bileşenleri isteyebilirsiniz.
@Cfinley buna benzer bir şey mi?
@DanHenderson birinci sınıf soru şimdi, güzel bir soru.
Bir cevap:
SSumner
2015-11-30 09:36:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yeni bir bilgisayar oluşturmanın daha iyi olacağını söyleyebilirim. İşte nedenler:

 • İşlemciniz muhtemelen sadece bir yükseltme için iyidir, o zaman daha ileri gidemez. Yeni bir yapıyla, istediğiniz sıklıkta ve hangi performansı istediğinize bağlı olarak muhtemelen 2 veya 3 kez daha yükseltebileceğiniz bir soket seçebilirsiniz
 • Bahsettiğiniz gibi, bilgisayarınız DDR2 RAM kullanıyor. DDR3 ve DDR4 RAM çok daha hızlıdır ve gelecekteki yükseltmeler için kullanılabilir.
 • İster yükseltin ister yeni bir makine inşa edin, iyi kalitede olması koşuluyla 650W güç kaynağı bir süre için yeterli olacaktır
 • Mevcut yapınızda yalnızca bir PCIe 1.1 veya 2.0 yuvası vardır. Okuduklarıma göre (bu konuda% 100 değilim), bir PCIe 3.0 kartı, en yüksek uç kartlar veya SLI gibi çoklu kart yapılandırmaları gibi çok yüksek son yapılandırmalar dışında daha yavaş olmadan bir PCIe 2.0 yuvasında çalışacaktır. veya Crossfire. Yine de, yükseltme işlemi size grafikleri birkaç kez yükseltme seçeneği sunar.

Başka birinin de belirttiği gibi, tasarruf etmeye değer tek parça güç kaynağı, optik sürücü ve sabit sürücüdür. Durum, çantaya yeni parçalar koymanın ne kadar kolay olacağına bağlı olacaktır.

O halde benim tavsiyem, tutmak istediğiniz işlemciyi / yonga setini seçerek bir bütçe sistemi kurmanız ve anakart, yükseltilmesi gereken en büyük sıkıntı olan bileşen olduğu için bir süreliğine iyi olacak bir şey. Bununla birlikte , sadece grafik kartını yükseltmenin bir süreliğine idare edeceğini düşündüyseniz, o zaman çoğu kart muhtemelen sistemde çalışacağı için onu satın alabilirsiniz. Sonra hazır olduğunuzu düşündüğünüzde kartı yolun aşağısındaki yeni bir binaya götürebilirsiniz. Modern bir GPU, ancak çok daha eski CPU ve RAM ile bu örnekte başka bir yerde darboğaz yapma olasılığınızın daha yüksek olduğunu unutmayın.

DÜZENLE: Soru güncellemesine yanıt olarak:

Anakart ve işlemci: Öncelikle hangi soketi kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Birkaç geçerli seçenek vardır: LGA 1150, LGA 1151 ve LGA 2011. Bunlardan LGA 2011 daha eski, ancak yeni bir güncelleme gördü (LGA 2011-v3, eski LGA 2011 soketiyle uyumludur); LGA 1150 en az gelişmiş olanıdır, ancak en fazla bulunanıdır; ve LGA 1151 en yenisidir, ancak aynı zamanda daha pahalıdır. İyi haber şu ki, bu soketlere uyan hemen hemen her modern Core i5 veya i7 ve iyi miktarda Core i3s, bir Q6600'den daha hızlı olacaktır. Gelecekteki yükseltmelerle ilgili olarak:

 • LGA 1150 muhtemelen hem yonga setlerine hem de daha hızlı işlemcilere yönelik gelecekteki en az yükseltmeyi görecek. Yalnızca DDR3 bellek kullanır ve aynı zamanda en az USB 3.0 ve 3.1 uyumlu anakarta sahiptir. Bununla birlikte, çoğu anakart 50-200 $ arasında değişiyor, önemli bir kısmı 150 $ 'ın altında ve aralarından seçim yapabileceğiniz en fazla anakarta sahip (örneğin newegg.com'da 211).

  • Bu sokete i7-4790 kadar iyi uyan işlemciler: i7-4790K, i7-5775C, i7-4770K. Not: i5-4690K gibi bazı ileri teknoloji i5'ler, hız aşırtma uygulandığında, performans açısından i7-4790 hisse senedini yenebilir veya ayırt edilemeyecek kadar yakın olabilir
 • LGA 2011, daha dar bir işlemci yelpazesi ve daha ileri teknolojidir. Avantajları arasında DDR4 bellek, bazı modellerde çift tam hızlı PCIe 3.0x16 şerit ve büyük önbelleğe sahip 6 çekirdekli işlemciler bulunur. Bununla birlikte, bu avantajların çoğu, oyun oynamaktan ziyade uygulamaları oluştururken veya yalnızca çok özel durumlarda daha belirgindir. Ek olarak, bu işlemcilerin çoğu yüksek fiyat etiketleri taşıyor ve bu grupta gerçekten giriş seviyesi işlemciler yok (300 doların üzerinde en ucuz perakende satışlar)

  • Gereksinimlerinizi karşılayan işlemciler: i7-5960X , 5930K ve 5820K.
 • LGA 1151, muhtemelen gelecekteki en yükseltmeleri sağlar, DDR4 bellek desteği, oldukça geniş bir anakart seçimi ve USB 3.1 gibi özellikler için çok daha fazla her yerde bulunan desteği sağlar. Dezavantajları ise anakartların ağırlıklı olarak biraz daha pahalı olması (150-200 $ arası), ancak 120-220 $ arası i3 ve i5 işlemciler gibi daha fazla giriş seviyesi işlemci sunuyorlar.

  • Gereksinimlerinizi karşılayan işlemciler: i7-6700K, i7-6700 (şu anda sınırlı sayıda işlemci seçeneği gelme olasılığı daha yüksektir).

Grafikler: bu GPU hiyerarşisi, nVIDIA olan bir yükseltme olan en düşük uç kart ya bir GTX 660 Ti ya da bir GTX 760'tır, ancak ikisi de hazır değildir (eski). Düşük kaliteli bir nVIDIA kartındaki en iyi değer, sizi yaklaşık 135-150 ABD doları çalıştıracak olan bir GTX 950'dir. Entegre bir Intel kartı size daha fazla performans sağlayabilir, ancak mevcut kartınızda fazla bir artış olmaz ve şu anda mevcut olan en ucuz özel GPU'lar bile onu geride bırakır.

Sonuç

Hem şimdi hem de uzun vadede uygulanabilir olduğunu düşündüğüm iki rotanız var: şimdi biraz para biriktirin ve LGA 1150 ile gidin veya LGA 1151 ile gidin ve daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olun. LGA 1150'de yıllarca etkileyici oyun sonuçları üretmeye devam edecek gerçekten gerçekten iyi bir makine yapabileceğinizi unutmayın, ancak en son ve en iyisiyle kalma olasılığını istiyorsanız, LGA 1151 muhtemelen daha güvenli bir bahis.

Özellikler

 • Hemen hemen tüm modern anakartlar en az 8GB RAM'i destekler - aslında, 16 'dan daha azını destekleyen yonga setlerinden herhangi birinin kullanıldığını bilmiyorum. Temelde hepsinde en azından tek bir PCIe x16 yuvası var, bu da kasada ve kartta fiziksel alan olması koşuluyla temelde herhangi bir grafik kartı için yeterli. Ayrıca, 6 SATA bağlantı noktası ve 6 USB bağlantı noktası (ön kasa başlığı için sayma bağlantıları), 100MBps Ethernet bağlantısı gibi neredeyse standarttır. SD yuvaları gittiği sürece, neredeyse herhangi biri onları destekleyecektir (genellikle bir SATA bağlantısı yoluyla), ancak ayrı olarak böyle bir okuyucu olmanız gerekecek. Bununla birlikte, gereksinimlerinizi karşılayan bir anakart seçtim:

Gigabyte GA-Z170XP-SLI (129,99 $). Şunları destekler:

 • LGA 1151 (Core i7-6700K)

 • 64GB Çift Kanal DDR4 RAM (4 yuva). 3466 MHz'e kadar hız aşırtma yapılabilir.

 • Üç PCIe x16 yuvası (3 yönlü Crossfire ve 2 yönlü SLI'yi destekler)

 • 6 SATA 6Gb / s konnektörü, 3 SATA Express

 • Arka tarafta 6x USB portu (2.0, 3.0 ve 3.1 karışımı). ayrıca önde 4 USB başlığı ve arkada bir USB Type-C bağlantı noktası içerir.

 • 10/100 / 1000Mbps Ethernet

 • Ön panel ses başlığı (kulaklık / mikrofon)

Herhangi bir LGA 1151 anakartıyla özel bir deneyimim olmadığını unutmayın - bunu seçtim çünkü oldukça iyi incelenmiş ve tüm gereksinimlerinizi uygun bir fiyata karşılamıştır.

Son birkaç saattir (yorumunuzu yayınladığınızdan beri) soruma önemli bir düzenleme getirmeye çalışıyorum. Verdiğiniz yanıtı takdir ediyorum, ancak bunu az önce eklediğim ek ayrıntılar doğrultusunda genişletebilir misiniz?
@danhenderson, LGA1150 soketini mi seviyorsunuz yoksa modern bir Intel soketi i7-4790'ı destekliyor mu / destekliyor mu, yoksa herhangi bir ileri teknoloji i7 destekleyecek mi?
i7-4790 ** veya daha iyisi ** - Yine de neyin daha iyi olduğunu bilmiyorum. Bir süredir donanım sahnesinin dışında. :)
Etkileyici! İyi yazılmış ve eksiksiz. Bu kurul benim kriterlerime çok iyi uyuyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...