Soru:
Evde taşınabilen ve canlı yayın yapabilen GERÇEK kablosuz web kamerası var mı?
StuckAtDatQ
2016-03-01 04:48:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa versiyon:

Evin içinde taşıyabileceğim, tamamen kablosuz bir web kamerası öneren var mı? Sanırım kablosuz, pille dolu ve eğer hem mikrofon hem de hoparlör var, bu harika olurdu. Balık gözü lensi varsa, tamamen mükemmel olur. :)

Uzun versiyon:

Tamam, bu kulağa çok saçma gelebilir. Ama bir aile üyesi yalnız kalmaktan tamamen korkuyor, oradayken diğer odaya bile giremiyorum, o zaman aramaya başlayacak. Bu yüzden GoPro'mu bir kaska takmayı ve beni odasında bir monitörde görmesine izin vermeyi düşünüyordum. Ancak GoPro kamerada (Silver 3+) tüm fikri mahveden bir gecikme var.

Yani sorum, bir şekilde yapabileceğim gerçek bir kablosuz kamera olup olmadığı. bir kaska monte edin ve wifi aracılığıyla bir bilgisayara ve hdmi aracılığıyla monitöre / TV'ye aktarın.

Logitech Broadcaster Wi-Fi Web Kamerası gördüm, ancak birkaç yaşında, daha yeni ve daha ucuz kameralar olmalı? :-)

HERHANGİ bir fikir bana yardımcı olacak, teşekkürler! <3

Iki yanıtlar:
Chris
2016-03-26 05:50:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ne kadar rahat olmak ve ne kadar para harcamak istediğinize bağlı olarak kullanabileceğiniz pek çok seçenek var.

1. @ Filo'nun önerdiği birkaç kendin yap çözümü var

Bir şeyi ayarlamak için bir Raspberry Pi + Kamera + USB Pil paketi kullanabilirsiniz, ancak biraz çaba gerektirir ve değildir kullanımı en kolay seçenek olacak.

2. Uygun olabilecek çok sayıda USB WiFi kamera mevcuttur.

Önceki seçenekte olduğu gibi, sadece büyük bir pil takımı ekleyin ve bir mobil çözümünüz olsun. (Nest Cam / Dropcam Örneği: http://www.instructables.com/id/Dropcam-Unplugged/) Açık avantajı, her şeyi ayarlamada daha az sorun olması, ancak yine de çoğu kullanıcı değil- arkadaş canlısı, gerçekten yanınızda taşımak istiyorsanız.

3. Yerleşik pil WiFi Kameraları:

Bu ürünler bir Pil yapısına sahiptir ve herhangi bir kablo olmadan kullanılır (yeniden şarj etmeniz gerekene kadar).

Bu seçeneklerden bazılarının karşılaştırmalı incelemesini şuradan okuyabilirsiniz: http://arijaycomet.com/2016/01/23/ karşılaştırma-netgear-arlo-q-vs-nest-cam-vs-logi-circle-vs-samsung-smarthd-vs-d-link-dcs-2630l /

[ALTERNATİF CEVAP]

Tek kullanım durumunuz o aile üyesinin sizi görmesi ise - neden ilk önce kamerayı kaskınızla yanınızda taşımak isteyeceğinizi anlamıyorum ?

Bence evin etrafına birkaç basit WiFi kamera (ör. Nest Cam) yerleştirmek ve tablette bunlara bakmasını sağlamak daha mantıklı olacaktır. Siz orada olmadığınızda, nerede olduğunuzu gösterecek ve hatta ona güvenliğini sağlayacaklar.

Alternatif olarak, zaten sahip olabileceğiniz herhangi bir akıllı telefon tam olarak istediğinizi yapabilir. Bir Skype / FaceTime / Hangout araması başlatın ve telefonunuzu yanınızda taşıyın. Zaten bir akıllı telefona sahip olduğunuzu varsayarsak - bu ücretsiz bir seçenek olacaktır. (Onun için bir görüntüleme tabletine / bilgisayara ihtiyacınız var, ancak her durumda buna ihtiyacınız var.)

filo
2016-03-19 18:07:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belki bir akış uygulaması olan ucuz bir tablet veya akıllı telefon kullanabilirsiniz?

Ekstra pil, kamera modülü ve USB WiFi çubuğu (veya yerleşik WiFi'li BananaPro) içeren bir BananaPi de kullanabilirsiniz. Pillerin biraz lehimlenmesi gerekir.

Telefon burada mantıklı bir seçenek gibi görünüyor. Özellikle de etrafta taşıyorsa ve düşük gecikme istiyorsa


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...