Soru:
Hangi dizüstü bilgisayar soğutucusunu seçeceğinizden emin değilim
Eran
2016-02-19 21:49:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir ASUS N56VB'ye sahibim ve bir süredir dizüstü bilgisayar soğutucuları araştırıyorum (veya belki de çok fazla). Oyun oynarken dizüstü bilgisayarın aşırı ısındığı alanları kontrol ettim ve bunun yalnızca sol tarafta olduğunu fark ettim. Sağ altta bulunan sabit disk bile etkilenmemiş, ayrıca havalandırma deliklerinin dizüstü bilgisayarın altında değil sol tarafında olduğunu düşünüyorum, tabii ki seçimi daha da zorlaştıran pek çok marka var.

Bu koşullar göz önüne alındığında, 1 fanlı, 2 veya 4 fanlı bir soğutma pedi mi alacağımdan emin değilim. 1 fan her zaman merkezde bulunur ve ısıtma yalnızca sol tarafta gerçekleşir. 2 fan yeterli olabilir. Doğru bölgelerde 4 hayran gereksiz görünüyor.

İşte bazı resimler:

Bazı ölçümler - Measurements

Yan havalandırma delikleri - Side vents

Bunun iyi olacağını düşündüm: http://www.amazon.com/BlueFinger%C2%AE- Arrival-Notebook-2200-4000% C2% B110% 25RPM-Ultra-portable / dp / B0148IKWYS / ref = sr_1_1? İe = UTF8&qid = 1455965509&sr = 8-1&keywords = Bluefinger + 2 + in + 1 Olduğu gibi hem bir soğutma pedi hem de bir soğutucu, ancak bu ürün için yeterince inceleme yok.

Bir başka iyi ürün de bu: http://www.amazon.com/Cooling-TeckNet -Notebook-Ayarlanabilir-Sıcaklık / dp / B016CL2F5S / ref = sr_1_1? İe = UTF8&qid = 1455965555&sr = 8-1&keywords = TeckNet% C2% AE + Oyun + Dizüstü Bilgisayar Esas olarak sıcaklık göstergesi ve açma / kapama düğmesi nedeniyle (umarım hayranları da kapatır).

Ya da belki bu (veya benzer bir şey? çok daha iyi olan başkaları da olabilir): http://www.amazon.com/ T hermaltake-Massive23-Notebook-Oversized-CLN0015 / dp / B003ZUXXWO / ref = sr_1_1? ie = UTF8&qid = 1455965583&sr = 8-1&keywords = Thermaltake + Massive23 Belki bir fan daha iyidir? Emin değilim.

Şimdiye kadar BlueFinger soğutucusunu düşünüyorum (esas olarak pad&side soğutucusu olduğu için) ancak inceleme eksikliği rahatsız edici. Daha önce hiç dizüstü bilgisayar soğutucusu satın almadığım için yardımınız için gerçekten minnettar olurum.

Iki yanıtlar:
john kieran
2016-02-20 10:57:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önerilerim şunlar:
1, LotFancy 13-15,6 inç dizüstü bilgisayar soğutucusu
- Çift fan
-% 73 5 yıldız derecelendirmesi (176 üzerinden)
- 16,30 ABD doları

2, Cooler Master NotePal X2
- Tek fan
-% 78 genel olumlu değerlendirme (7.332 üzerinden)
- 29,99 ABD doları

3, EGOGO 12 "-17" Dizüstü Bilgisayar Soğutucu - Dörtlü fan
- Çift kontrollü soğutma bölgeleri
- Çift USB bağlantı noktası
- 19,99 ABD doları

Artık Amazon bağlantıları çalıştığına göre, TekNet soğutucunun sizin durumunuza en uygun göründüğünü dürüstçe söyleyebilirim. Bir dizüstü bilgisayar soğutucusunda alabileceğiniz kadar çok özelliğe sahiptir ve çoğu olumlu olan makul sayıda incelemeye sahiptir. Yan soğutucuya gelince, TekNet'i ayrı bir yan soğutucu ile kullanmanızı tavsiye ederim, böylece ödün vermek yerine tüm düzgün özelliklere sahip olabilirsiniz.

HAVIT HV-F2061 Mini LED USB Vakum Türbini Hava Emişli Soğutma Fanı Soğutucusu şu özelliklere sahiptir:
- Sıcaklık LCD'si
- Otomatik / Manuel ayarlanabilir hız
- Dört başlıklı dağıtıcı
- Hemen hemen her dizüstü bilgisayara uyar
- 19,99 ABD doları

Bana bildirdiğiniz için teşekkürler, cevabınız için teşekkür ederim! Bağlantıları şimdi düzelteceğim. Cevabınıza gelince, bu iki soğutucuyu seçmenizin bir nedeni var mı? Onlar hakkında özel bir şey yok (öyle görünüyor). Fiyat için en iyi olacak bir şey arıyorum (ve burada paranın gerçekten bir sorun olmadığını belirtmeliyim, bu yüzden gerçekten bu kadar harcamak için gerçekten bir neden olduğu sürece 50 $ bile iyi olurdu).
Yorumumu düzenleyemediğim için: 1. özel derken, açma / kapama düğmesi (önerdiğiniz her iki soğutucunun da sahip olduğunu görüyorum), sıcaklık göstergesi, fan hızlarını ayarlama yeteneği gibi diğer işlevleri kastediyorum. 2. LotFancy neden daha iyi olsun? 2 hayranı olduğu için mi? 3. O yan soğutucuyu (BlueFinger'daki gibi) ayrı olarak mı yoksa sadece BlueFinger pedi mi satın almalıyım? Çalışıp çalışmayacaklarından, onları nasıl bağlayacaklarından bile emin değilim.
Dürüst olmak gerekirse, piyasada çok fazla dizüstü bilgisayar soğutucusu var ve sadece bir dizüstü bilgisayar soğutucusuna sahibim, bu yüzden size çok fazla perspektif veremem. Genel olarak dizüstü bilgisayar soğutucuları pek çok özelliğe sahip değildir ve bazı nedenlerden dolayı genellikle mavi arka aydınlatmaya sahiptir. Değerlendirmenize değer olduğunu düşündüğüm her ürünü listelersem, liste bir milyon giriş uzunluğunda olurdu. Ben sana elimden geleni veriyorum.
Ortasında ısınan benzer şekilli bir dizüstü bilgisayar için ne önerirsiniz?
LiveWireBT
2016-02-21 19:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buraya bağlanan modellerin çoğunda, ortada büyük bir ölü nokta olan eksenel fanlar gibi çalışacak şekilde monte edilmiş fanlar var ve çoğunlukla kapalı yüzeye doğrudan üfleniyor veya buradan hava çekmeye çalışıyor, bu da muhtemelen daha fazlasına neden oluyor fanın kendi içindeki türbülans, cihazın gerçek soğutmasından daha fazla. Bunun çok verimli bir tasarım olduğunu düşünmüyorum, ne de bahsi geçen soğutucu fan, dizüstü bilgisayardaki CPU soğutucunun işini daha iyi yapmasına yardımcı oluyor. Sıcak havayı daha hızlı dışarı çıkarmaya çalışıyor, ancak sisteme taze ve soğuk hava girmesine yardımcı olmuyor.

Almanya'daki ofiste çok sıcak çalışan bazı eski dizüstü bilgisayarlarımız vardı. 14 ve 15 inç boyutundaki dizüstü bilgisayarlar için uygun bir Arctic NC satın aldım, bu da onu önemli ölçüde daha soğuk hale getirdi ve o zamandan beri ofiste çalıştığım dizüstü bilgisayarların çoğu için kullanıyorum. Oldukça küçük ve çoğunlukla sessiz. Daha çok radyal bir tasarım gibi çalışan ve tüm yüzeyi ölü noktalar olmadan kaplayan böyle bir cihaz aramanızı tavsiye ederim. Bu soğutucunun dezavantajı, dizüstü bilgisayarınızın bu fan üzerinde yalnızca iki noktada durmasıdır ve bu, bazı durumlarda diğer tasarımlara kıyasla biraz dengesiz olabilir.

enter image description here

Dediğim gibi çok ısınmayan ve ofislerimizin şehir dışında olduğu Almanya'da yaşıyorum, Macaristan'daki iş arkadaşım iyi havalandırılan apartman aynı dizüstü bilgisayar modelinde daha ciddi ısı sorunlarına sahipti (+ 40 ° C temiz hava ile soğutmaya çalışıyor). Yani bu aynı zamanda nerede yaşadığınıza da bağlı.


  1. TMD hayranları 10 yıldan uzun bir süre önce ölü nokta sorununa bir çözüm olarak önerildi, ancak hiçbir zaman bugün bulabileceğiniz radyal tabanlı tasarımlar kadar popüler.
Teşekkürler, ama gerçekten anlamıyorum, bu tüm dizüstü bilgisayar yüzeyini nasıl kaplıyor? Ayrıca hem bunu hem de bir soğutma pedi kullanmanın mümkün olduğunu düşünüyor musunuz? TekNet'i zaten satın aldım.
Amazon'da ürünün diğer resimlerine bakarsanız, fanların yukarıdan havayı emdiğini ve dizüstü bilgisayarın altındaki havalandırma deliklerinden üflediğini görebilirsiniz, soğutma pedi dediğiniz şeye çok benziyor. Her ikisini de kullanmak pek mantıklı olmaz sanırım.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...