Soru:
Schleptop diye bir şey var mı? (küçük, taşınabilir masaüstü benzeri)
Mawg says reinstate Monica
2016-12-25 18:00:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her zaman dizüstü bilgisayar satın alırım, çünkü (çok nadiren) farklı yerlerde çalışmam gerekir.

Temel olarak bilgisayarı masa yerine dizimden yapmayı tercih ettiğim için.

Ancak , Birden çok 3,5 "sabit sürücü ve çok sayıda RAM ekleyebilmek istiyorum. Şu anda 1tB + 2tB ve 16gB'ye sahibim. Masaüstü sürücüleri & RAM daha ucuz olduğu için çok daha fazla & istiyorum, sanırım ince bir masaüstü arıyorum, kucağıma oturabilirim (!) - peki ya bir ekran?

Bunu yapan çok pahalı dizüstü bilgisayarlar var, ancak bütçemin çok dışındalar.

Belki küçük, ince bir masaüstü ... & birkaç 3.5 "sürücüde çok fazla RAM sıkıştırabildiğim sürece ve çok pahalı değil. Pil gücüne ihtiyacım yok ve sürekli olarak şebekeye bağlı olmaktan mutluyum.

Peki ya bir ekran? Menteşelerle tutturulmuş dizüstü bilgisayar yolunu seviyorum. Bağımsız bir monitörün uyumlu olacağını sanmıyorum ve kucağımda, koltukta rahatça kullanılabilecek bir şey arıyorum.

Makul bir fiyata piyasada satılan böyle bir şey var mı ?


[Güncelleme] fiyatı tamamen unutalım ve neyin mümkün olduğunu tartışalım. Her durumda, RAM & sürücülerim zaten var, bu yüzden sadece 3.5 "&'ı 16 gB RAM'den daha büyük sürücü kapasitesine sahip bir kasaya ihtiyacım var. Bunun en düşük spesifikasyonunu satın alıp kendi RAM & sürücülerimi ekleyeceğim.

Fiyata bakılmaksızın, önemli olan soru, böyle bir cihaz olup olmadığıdır.


Yüksek fiyatlı dizüstü bilgisayarlar tercih edilecek yol gibi görünmüyor. Küçük bir masaüstü. Kucağımın üstüne oturabilen bir tane. * Sanırım * yanıma yere oturtabilirim ... aslında en büyük zorluk kucağıma bir ekran ve klavye yerleştirmek gibi görünüyor (masaüstünden dizüstü bilgisayar mı sürüyorsunuz?).

[Güncelleme] Uygun, uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar bulamazsam yine bir tane ihtiyacım var

Makul bir fiyat olarak neyi tanımlarsınız? Belki 1000 USD - 2000 USD?
Lolx! Geçerli bir soru, ama bu, araba satın almaktır! Soruyu güncelleyeceğim
Uhm ... 500USD civarında yaptığınızı düşündüğüm tek şey, bir dizüstü bilgisayar almak ve ünitede fazladan bir sabit disk için, optik sürücüyü 2.5 "ssd / hdd ile değiştiren bir kutu kullanmaktır. NAS'ı da evinize / dairenize kurabilirsiniz ama laptop fiyatları ile ilgili 1k ile 2k arası soruya gülmek için bu aralık aradığınız özelliklere sahip dizüstü bilgisayarlar için oldukça makul.
Lütfen ABD'de herkesin yaşamadığını unutmayın. Yaklaşık 500 $ 'a 17 "ekrana sahip yeni bir Core i7 aldım. Optik sürücüyü de değiştirdim. Yine de fiyatı bir an için unutalım ve 1.000 $' a gidebileceğimi söyleyelim - önemli olan 3.5 koymak istediğim "inçlik sürücüler ve 16 gB'den fazla RAM içine - ve yine de kucağımda kullanıyorum. Muhtemelen imkansız, ama soracağımı düşündüm.
Evet, genellikle profillerde belirtilen lokasyonlara gidiyorum lol, ama bir tane olmadığında, bilmek zor lol. Ama ultra taşınabilir bir masaüstü / dizüstü bilgisayar form faktöründeki 3,5 "sürücüler ..... ben buna imkansız demeden önce biraz kazmaya gerek var ....... Diğer her şey başarısız olursa, bir 3D yazıcıya sahip bir arkadaş bulabilirsin, ve özel bir kasa tasarlayın / yazdırın: P
"Zar zor taşınabilir ;-) ifadesini tercih ederim Cidden, binadan binaya yılda birkaç kez hareket ettirilebilir, ama kucağımda rahat olmalı. Büyük bir dizüstü bilgisayardan çok küçük bir masaüstü gibi.
Evet ........... 4x SODIMM yuvaları ve çoklu sürücü seçenekleri ...... [MSI GT83VR TITAN] (https://www.youtube.com/watch?v=6uq7C9g0KeI ) MSI'ın Alman ofisinden İngilizce bir video. Ama evet ... sunduğum son sistemden daha pahalı. Masaüstü bilgisayarlara bağlı kaldım, aynısını tekrar tekrar yükselttim, üniversite için geçen eylül ayında bir dizüstü bilgisayar satın aldım .... düşük kaliteli bir MSI için bana 1100 USD'ye mal oldu. GL62-6QF-628.
Her şeyin kucağınızda olması gerekiyor mu? Onu koltuğunuzun yanına alıp, sadece klavye ve fareyi kucağınızda bulundurmanız mümkün olabilir mi? Bir TV'yi monitör olarak kullanmak sizin için çalışır mı? Ayrıca, nerede * yaşıyorsunuz ve normalde bir şeyler satın alacağınız bir site var mı?
Geçtiğimiz dönemin yarısında, yeni dizüstü bilgisayarımdan (Optimus GPU saçmalığı ve linux ile ilgili sorunlar) hayal kırıklığına uğradım. Bu yüzden masaüstüme geçtim, ucuz bir bagaj arabası ve birkaç kargo kayışı aldım ve [HAF-XB EVO] (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA2F84D69435&cm_re=HAF-XB-_-11-119-265-_-Product) haftada birkaç gün kampüse gidip geliyor ..... Bu 4 hafta sonra yorucu oldu, bu yüzden dizüstü bilgisayara geri döndüm ve neyin yanlış gittiğini bulmak için 4 gün boyunca harcadım lol.
Kendin yap topluluğu arasında aradığınız şeye "evrak çantası bilgisayarı" denir.
üç yanıtlar:
NZKshatriya
2016-12-26 02:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fiyat gereksinimlerinizi karşılamayan, biraz gerçekçi olmayan ancak yüksek RAM ve çoklu sürücü gereksinimlerini karşılayan bir sistem örneğini burada bulabilirsiniz.

[Origin PC: EON 15 X PRO ( https://www.originpc.com/workstation/laptops/eon15-x-pro/)

Maks. 64 GB ram

Maks. 2x m .2 sürücü ve 2x 2,5 "sürücü

Not: Bu, 3000 ABD Doları ile 4000 ABD Doları aralığındadır.

Harici SSD'leri kullanmaya karşı değilseniz, her zaman birden çok SSD kullanabilirsiniz , USB 3.0 veya eSATA muhafazalarında ve sadece çift taraflı bant veya cırt cırt kullanın ve bunları dizüstü bilgisayarın kapağına takın.

Woiw! Bu bir buçuk (+1), ancak vergiden muaf tutabilsem bile, birkaç yıl içinde değiştireceğim bir şeye asla bu kadar para harcamam (MX5 arabam için daha az ödeme yaptım ve ondan sonunda bir 10 yıl daha alacak). Ve sürücülerin dahili olmasına ihtiyacım var. Sanırım küçük bir masaüstü kasası arıyorum - peki ya ekran?
Bu 15 ". 17" varyantları var. Ayrıca [Sager Notebooks] (https://www.sagernotebook.com/home.php) vardır ve birden fazla dahili sürücüye sahip özel sistemler oluştururlar ve önceden yüklenmiş bir işletim sistemine sahip olmama seçeneği ile birçok maliyet tasarrufu, çünkü pencerelerin bir OEM kopyasını kendiniz satın alarak bir paket kaydedebilirsiniz, tabii ki kendi desteğinizi sağlayacaksınız, MS desteğinin gerçek değeri değil lol)
0-60FPS
2016-12-26 02:56:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bulabildiğim bir sonraki en iyi seçenek, şu anda Microsoft mağazasında satışta olan Dell Inspiron 17 i5759-7660SLV Signature Edition Dizüstü Bilgisayar oldu. Nakliye veya vergiler hariç yaklaşık 580 $ 'a satılıyor .

80 olan fiyat istisna olmak üzere neredeyse tüm gereksinimlerinizi karşılıyor. Bütçenizi aşın.

-

Özellikler:

i7 6500U - Dört Çekirdekli, 32 GB'a kadar RAM (Gelir 16 GB RAM ile) - Bu CPU aşağıdaki RAM türlerini destekler: DDR4-2133, LPDDR3-1866 ve DDR3L-1600

16 GB DDR3L-1600 RAM

17.3 "1080p ekran

1TB HDD - Bunun bir SSD veya daha yüksek kapasiteli bir şeyle değiştirilmesi oldukça kolay olmalıdır.

-

"Yükseltilebilirlik" açısından çok fazla seçeneğiniz yok.

RAM'i yükseltiyorsunuz ancak iki adet 16GB çubuğa ihtiyacınız olacak Çoğu dizüstü bilgisayar yalnızca iki RAM yuvası sağladığından, dizüstü bilgisayarın yonga setinin 32 GB'a mı yoksa DDR3L-1600 dışında herhangi bir RAM türüne mi izin vereceğinden emin değilim.

Depolama konusunda 1 TB HDD'yi yükseltebilirsiniz ve Optik Sürücüleri değiştirin e bir HDD kutusu ile. Ayrıca, daha fazla alan için yüksek kapasiteli bir SD kart ekleyebilirsiniz.

16 gB'lik çubuğu gördüm, bu da beni bunun hakkında düşündürdü (bu ve şu anki 1 TB + 2 TB'ımın yeterli sürücü alanı olmadığı gerçeği) - ama çok pahalı, bu nedenle 4 DIMM çözümü tercih edilir, artı 3,5 " sürücüler
Herhangi bir "modern" dizüstü bilgisayarda dahili 3,5 "sürücü yuvası olup olmadığından emin değilim.
Piyasada masaüstü form faktörlü HDD / SDD'leri olan herhangi bir dizüstü bilgisayar bulamıyorum. Ayrıca, 4x SODIMM yuvasına sahip bir dizüstü bilgisayar, 500USD aralığından uzak olacaktır. Bu noktada, taşınabilir iş istasyonu / masaüstü değiştirme kategorisine giriyorsunuz,
Bu özelliklere sahip, ebay gibi bir web sitesinde kullanılmış durumda taşınabilir bir iş istasyonu * edinebilirsiniz * ... Ama ben kişisel olarak, çeşitli nedenlerden dolayı kullanılmış bilgisayar bileşenlerinden uzak duruyorum, bunlardan biri, ürünün gerçek durumunun satın almadan önce belirlemek zor.
Taşınabilir iş istasyonu? hiç duymadım. Bir bağlantı gönderebilir misin? (+1)
@Mawg http: // whatis.techtarget.com / tanım / mobil-iş istasyonu
Rob
2018-09-10 21:18:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her şeyin ekranın arkasında olduğu bir All-In-One'ı düşündünüz mü (bazılarının bir miktar içgüdülere sahip olmasının aksine)?

Çok az i7 örneği var 1.000 £ 'dan çok düşük bir fiyata ancak işte bir çift:

Aspire Z 24 Hepsi Bir Arada Masaüstü - Z24-880-UR12 437,57 £

Henüz çok yeni olduğu için Birleşik Krallık Acer mağazasında bulamadım.

Aspire Z 24 All-In-One Desktop

sadece bir i5, MSI Pro 24X 7M-005EU 'nun büyük bir tabanı var, yani kullanıcı tarafından yükseltilebilir. Üreticinin web sitesi, özellikleri PriceSpy'den daha derinlemesine açıklıyor. Muhtemelen bir i7 versiyonu da mevcut olacak. Bu, bir AIO'nun yükseltilebileceğini gösterir:

MSI Pro 24X 7M-005EUBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...