Soru:
Firmware geliştirme için yeni iş dizüstü bilgisayarı
James
2016-06-22 00:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şirketim benim için bir iş dizüstü bilgisayarı alacak (bir süredir kendi dizüstü bilgisayarımı kullandığım için) ve seçmeme izin verecekler. Fiyat aralığımın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, çünkü sorduğumda bana kesin bir sınır vermediler. Ancak, 1.000 ABD doları aralığında bir yerde harcama yapmaya istekli olacaklarını ima ettiler. Muhtemelen bazılarını biraz daha ucuz ve biraz daha pahalı olanları seçip bunların arasından seçim yapmalarına izin vereceğim.

Bu dizüstü bilgisayar öncelikle aygıt yazılımı ve yazılım geliştirme ve TwinCAT için kullanılacak. genel günlük ofis işleri olarak. (Excel, word, e-postalar vb.) Bazen çok büyük projeler derlerim veya aynı anda birden çok Visual Studio örneğine veya benzer bir IDE'ye sahip olurum (Visual Studio'nun sistem gereksinimleri göz önüne alındığında bu o kadar da değil)). Bunun ötesinde, özellikle zorlayıcı bir şey yapmıyorum. Hızlı bir şekilde açılmasını istiyorum, bu yüzden bir SSD bir zorunluluktur.

Gereksinimler

 • Dediğim gibi SSD bir zorunluluktur. Şu anki bilgisayarımda sadece 220 GB var ve hala yeterince yerim var, bu yüzden en az 250 GB diyeceğiz. Açıkçası, gerekli olmasa da daha fazlası güzel olurdu.

 • 6. nesil Intel dört çekirdekli CPU. I7 veya üstü istiyorum, ancak hala yeni, dört çekirdekli ve oldukça güçlü olması koşuluyla I5 ile yetinebilirim.

 • İstemiyorum GPU için talep eden herhangi bir şey, yani harici bir 1080p monitörü takabildiğim sürece, bu benim için yeterince iyi. İkincisini takabilirsem bonus puanlar. (O noktada bir yerleştirme istasyonuna ihtiyacım olsa da)

 • Çılgın miktarda RAM'e ihtiyacım yok. Visual Studio x2, Google Chrome, Vim ve Spotify'ı aynı anda açık tutabildiğim sürece. Yani 8 GB muhtemelen yeterli olacaktır. (Daha fazlasına kesinlikle karşı değilim)

 • Bu muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak 1/8 inç kulaklık çıkışı ve birkaç USB 3 çıkışı olmalıdır. (Modern bir dizüstü bilgisayarın bunlara sahip olmadığını hayal edemiyorum, ancak spesifik olmanın asla zararı olmaz)

Tercihler

 • Çevre birimlerini yolda yükseltmek istersem bağlantı istasyonu desteği.

 • Ethernet için çok geliştirme yapıyorum (EtherCAT, modbus / tcp, dhcp, vb.), bu nedenle yerleşik bir ethernet kablosu gerçekten çok iyi olurdu. Bir adaptör veya bir yerleştirme istasyonu kullanabilirim , ancak yerleşik ethernet kullanmak çok daha uygun olur.

 • Ben gerçekten bir dizüstü bilgisayar satıcısı değilim Yani gerçekten umursamadığım ya da nasıl ölçüleceğini bilmediğim birçok şey var. Örneğin, iyi bir pil ömrünün ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. İyi bir pil ömrü isterim , ancak işe gidip gelmiyorum veya gerçekten iyi bir pil ömrüne ihtiyacım var. Ayrıca iyi olanı kötü olandan ayıramadım.

 • Ekran boyutu veya ağırlığı gibi konularda da çok seçici değilim. (Ayrıca nasıl ölçüleceğini de bilmiyorum) Ne aşırı uçta bir şey istemiyorum (Chromebook veya dev bir luggable gibi). 1080p ekran (veya bu fiyata alabilirsem daha üstü) tercih edilir.

 • Dizüstü bilgisayarı kendi zamanımda kullanabileceğim, dolayısıyla bir gpu ( veya entegre grafikler) çok hafif oyunlar için yeterince güçlü. Zaten hemen hemen her oyunun üstesinden gelebilecek bir bilgisayarım var, bu yüzden bu kesinlikle bir gereklilik değil. İyi bir linux desteği de bir artı olacaktır.

Nötr

 • Kendi başıma etrafa bakarken, Bu fiyat aralığındaki daha yeni dizüstü bilgisayarlar dokunmatik ekranlara sahiptir. Dokunmatik ekranda neredeyse tamamen tarafsızım. Olmadan daha ucuz olsaydı, daha ucuz olanla giderdim. Fiyat aynı olsaydı, sanırım dokunmatik ekranı tercih ederim. Muhtemelen onu çok fazla kullanmam.

 • Hangi Windows sürümüyle birlikte geldiği umurumda değil. Zaten 7 kurulu olarak gelirse iyi olur, ancak 8 veya 10 ile gelirse, yine de 7'yi yeniden yükleyeceğim. (Zaten bir lisansım ve bir CD'ye sahibim ve hepsi)

 • Güçlü marka tercihlerim yok.

 • Optik sürücü (veya olmaması) umurumda değil

Lenovo IdeaPad 700Y serisi sizin için bir göz atmaya değer olabilir (bunlar oyuncu dizüstü bilgisayarlarıdır). 17 ", 1080p boyutundadırlar ve dört çekirdekli Intel Core i leri vardır ve genellikle tercih ettiğiniz fiyat aralığında yer alırlar.
Iki yanıtlar:
SEJPM
2016-06-30 02:40:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gereksinimlerinizle bu fiyat aralığında bulabildiğim en iyi dizüstü bilgisayar muhtemelen Lenovo 700Y (17 inç) serisidir . Sahibi olmasam da, orta ve üst seviye oyuncu dizüstü bilgisayarı olarak gereksinimlerinize oldukça uygun görünüyor.
Lenovo; NotebookCheck


Şimdi gereksinimlerinizin listesine göz atalım, olur mu?

Dediğim gibi SSD bir zorunluluktur . [...], bu nedenle en az 250 GB diyeceğiz. Açıkçası, gerekli olmasa da daha fazlası güzel olurdu.

Lenovo'nun web sitesine göre 256GB veya 512GB SSD ve 128GB SSD'li 1TB HDD için seçenekler var, bu yüzden burada ele alındınız.

6. nesil intel dört çekirdekli CPU. I7 veya üstü istiyorum, ancak hala yeni, dört çekirdekli ve oldukça güçlü olması koşuluyla bir i5 alabilirim.

Y700 serisi yalnızca 45W Intel Core kullanıyor Skylake mimarisine dayalı (güçlü) dört çekirdekli CPU'lardır. Daha somut bir şekilde, i7-6700HQ veya i5-6300HQ (daha nadir) alacaksınız.

Ben yapmıyorum GPU için talep eden herhangi bir şey, yani harici bir 1080p monitörü takabildiğim sürece, bu benim için yeterince iyi. İkincisini takabilirsem bonus puanlar. (O noktada bir yerleştirme istasyonuna ihtiyacım olsa da)

HDMI üzerinden en az bir monitörü takabilirsiniz a> ve belki dizüstü bilgisayarın desteklemesi gereken kablosuz Miracast ile bir saniyeye bağlanabilir.

Çılgın bir miktara ihtiyacım yok RAM. [...] Yani 8 GB muhtemelen yeterli olacaktır. (Daha fazlasına kesinlikle karşı olmasam da)

Y700 serisinde en az 8 GB RAM var ve 16 GB'lık modeller de bulabilirsiniz.

Bu muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak 1/8 inçlik bir kulaklık çıkışı ve birkaç USB 3 çıkışı olmalıdır.

Bu kulaklık çıkışına ve iki USB-3.0 bağlantı noktasına ve bir USB-2.0 bağlantı noktasına sahiptir. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, bir USB-3.0 hub satın almayı düşünebilirsiniz. (Ne yazık ki bu sayılar günümüzde dizüstü bilgisayarlar için oldukça yaygındır). Bunun için HW tavsiyesi burada bulunabilir.


Şimdi tercihleriniz için:

Yerleştirme istasyonu desteği, eğer çevre birimlerini yolda yükseltmek istiyorum.

Ne yazık ki bu model için özel bir konektör yok gibi görünüyor, ancak standart USB 3.0 yerleştirme istasyonları muhtemelen burada hile yapabilir.

[...] Yerleşik bir ethernet kablosu gerçekten çok iyi olurdu. Bir adaptör veya bir yerleştirme istasyonu kullanabilirdim, ancak yerleşik ethernet kullanmak çok daha uygun olurdu.

Ne yazık ki dizüstü bilgisayardaki Ethernet bugünlerde daha az bir şey gibi görünüyor eskiden olduğundan (gelişmiş WLAN teknolojisi nedeniyle), ancak yine de kendinize küçük bir USB-3.0-Ethernet konektörü alabilirsiniz (Anker'de de vardır).

Değilim gerçekten bir dizüstü bilgisayar uzmanı, bu yüzden gerçekten umursamadığım veya nasıl ölçüleceğini bilmediğim birçok şey var. Örneğin, iyi bir pil ömrünün ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. İyi bir pil ömrü isterdim ama işe gidip gelmiyorum ya da gerçekten iyi bir pil ömrüne ihtiyacım var. Ayrıca iyi olanı kötü olandan ayıramadım.

Lenovo bunun için 4-5 saat iddia ediyor, ancak muhtemelen orada 2-3 saat yaşamak zorunda kalacaksınız gerçekten onunla bir şeyler yapıyorsanız.

Ekran boyutu veya ağırlığı gibi şeyler söz konusu olduğunda da çok seçici değilim. (Ayrıca nasıl ölçüleceğini de bilmiyorum) Ne aşırı uçta bir şey istemiyorum (Chromebook veya dev bir luggable gibi). 1080p ekran (veya bu fiyata alabilirsem daha üstü) tercih edilir.

15 "ve 17" için Y700 serisinin varyantları vardır (bu cevap, 17 "olanlar), ancak en azından 17" olanların tümü 1080p ekranlara sahiptir.

Dizüstü bilgisayarı kendi zamanımda kullanabileceğim için, çok hafif oyunlar için yeterince güçlü bir gpu (veya entegre grafik) iyi olurdu. Zaten hemen hemen her oyunun üstesinden gelebilen bir bilgisayarım var, bu yüzden bu kesinlikle bir gereklilik değil.

Y700'ler başlangıçta oyun dizüstü bilgisayarları olarak tasarlandı, bu yüzden bu çok da zor olmamalı sorun.

İyi bir linux desteği de bir artı olacaktır.

Olağanüstü Linux desteğine sahip olduğunu düşünmüyorum, ancak işi yapmalı.


Son olarak tarafsız noktalarınız için:

Kendi başıma etrafa bakarken, bu fiyat aralığındaki birçok yeni dizüstü bilgisayarın dokunmatik ekranları olduğunu fark ettim. Dokunmatik ekranda neredeyse tamamen tarafsızım. Olmadan daha ucuz olsaydı, daha ucuz olanla giderdim. Fiyat aynı olsaydı, sanırım dokunmatik ekranı tercih ederim. Muhtemelen onu çok fazla kullanmazdım.

Y700 serisi, bir oyun dizüstü bilgisayarı serisi olarak dokunmatik ekranlara sahip değil.

Hangi Windows sürümüyle birlikte geldiği umrumda değil. Zaten 7 kurulu olarak gelirse iyi olur, ancak 8 veya 10 ile gelirse, yine de 7'yi yeniden yükleyeceğim. (Zaten bir lisansım ve bir CD'ye sahibim ve hepsi)

Windows 10 64 bit önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Yok bir optik sürücüyü gerçekten önemsiyorum (veya olmaması)

Tam olarak söyleyemem ama en azından bazı modellerde optik sürücüler yok.

+1, sadece bu dizüstü bilgisayarı seçtiğim için değil, aynı zamanda bu çok kapsamlı ve iyi araştırılmış bir cevap olduğu için. Sonunda 15 inçlik versiyona geçtim.
Peter Zhu
2016-06-22 02:20:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En az bir i5 ve 8 GB RAM'e sahip Lenovo ThinkPad E560'ı tavsiye ederim. 15,6 "1080p ekrana ve yaklaşık 1000 $ karşılığında 256 GB SSD depolamaya sahiptir. Ayrıca, size 2 x USB bağlantı noktası, 1 x Ethernet, 1 x HDMI ve ek bir sabit sürücü sağlayabilen yerleştirme istasyonu olan Lenovo OneLink'e sahiptir.

Maalesef bu dizüstü bilgisayar "yeni, dört çekirdekli ve oldukça güçlü" bir işlemci gerekliliği nedeniyle diskalifiye edildi. E560 yalnızca, a) termal kısma süper hızlı başladığı için "güçlü" olmayan ve b) hepsi çift çekirdekli olan 15W U işlemcileri destekliyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...