Soru:
Dinamik tuşlu klavye
padawan
2015-10-21 00:48:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu kulağa biraz bilim kurgu veya fütüristik gelebilir:

Tuşları fiziksel olarak etiketlenmemiş, içinde küçük LED'ler bulunan bir klavye arıyorum.

Sorunum şu: Yaşadığım ülke EN-US Q klavyeden farklı bir düzen kullanıyor. İngilizce bilmeyen herhangi bir ülke gibi bazı özel karakterler içerir, ancak İngilizce bilimsel makaleler yazıyorum ve bir EN-US düzeni ile kodlama yaparken çok rahatım.Ayrıca, yakında tamamen farklı bir ülkeye taşınacağım eğitimim için.

Tüm bunlar söylendi, tuşları fiziksel olarak belirlenmemiş bir klavye satın almak istiyorum.

Aşağıdakilere uyan herhangi bir klavye var mı?

 • Düzeni değiştirdiğimde, tuşlar otomatik olarak adapte olur ve buna göre değişir.
 • Geniş giriş tuşu ile.
 • Numaratörle.
 • Tercihen ekstra fonksiyon tuşları ile .

Hiç yoksa ve klavye üreten bir firmada çalışıyorsanız, bu tür bir klavye üretirseniz mutlu bir şekilde test edeceğimi temin ederim. Dahası, hayatımda kullanmak için muhtemelen bir düzine tane satın alacağım.

Kendimi daha net hale getirmek için aradığım klavye tıpkı bir akıllı telefon klavyesi gibi. Ama ekran gibi değil. Tuşları küçük ekranlar olan gerçek bir klavye.

Güncelleme:

Tam da anlattığım gibi bir klavye var. optimus popularis olarak adlandırılır ve maliyeti 1425 $ 'dır!

Elbette daha uygun fiyatlı bir şey istiyorum.

Ne tür anahtarları ve kapakları tercih edersiniz ve bütçeniz nedir?
100-150 $ 'a kadar ödeyebilirim. Ekstra tuşlara gelince, sadece ses açma / kapama ve duraklatma / oynatma yeterli olacaktır.
Ben böyle bir şeye rastlamadım. Bunun gibi bir şey görmek isterdim, ancak bir klavye tuş takımı içinde yeterince yüksek çözünürlüğe sahip bir ekran elde etmenin çok zor olduğundan şüpheleniyorum.
Kutsal Toledo. Optimus klavyesi şık. Daha ucuz bir alternatif olduğuna dair güçlü şüphelerim var.
Böyle bir şeyin var olduğundan oldukça şüpheliyim. Her zaman olduğu gibi yanlış olduğu kanıtlanmış olmak * güzel * olacaktır. Sadece iki klavye veya etiketsiz bir klavye satın alırdım;)
Kod klavyelerine bir göz atabilirsiniz, iyi bir özelleştirme yapmanıza izin veren ve yaklaşık 200 $ (USD) olan dip anahtarları vardır. https://codekeyboards.com/
Bunları gördüm (model isimlerini hatırlamıyorum), ama oldukça pahalılar ve çok fazla seçeneğiniz yok. Benzer bir durumda yaptığım şey, dokunarak yazmayı öğrenmekti (ve hangi dili yazarsam yazayım her zaman aynı düzeni kullanırım, ancak bu yalnızca Latin alfabesine dayalı dilleri kullandığım için mümkün). YMMV.
Görünüşe göre Sonder klavyesi aradığınız şey olabilir, ancak henüz orada değil. Ön sipariş fiyatının 199 $ ve normal perakende 350 $ olduğu iddia ediliyor. ama ne zaman (ya da hiç) geleceğini kimse bilmiyor. Genel olarak muhtemelen LED'ler yerine e-mürekkebi aramalısınız
Hey, şimdi 1500 dolara düştü.
Anahtar etiketlerin değişmesi için neden ihtiyacınız olduğu konusunda kafam karıştı? Anahtarlarda yazanın ne önemi var? Birçok klavye, tuşların işlevselliğini değiştirmenize (diğer adıyla yeniden eşleme) izin verir. İşlevleri değiştirdikten sonra klavyeyi kullanmanız yeterlidir; tuşlarda ne yazdığı önemli değil.
Iki yanıtlar:
Journeyman Geek
2015-10-21 08:11:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Değiştirmek için fiziksel tuşlara ihtiyacınız yoksa (ve bir tuş başlığı çıkarıcı ve belki yedek tuşlar bunu düzeltir), yeniden uygulanabilir bir mekanik klavye alabilirsiniz.

Şimdi BlackWidow Classic olarak satılan eski tarz bir Razer BlackWidow'um var, ancak bu türden birçok klavyenin benzer özellikleri olacaktır.

 • Düzgün anahtarlara sahiptir.
 • Bu nedenle, çoğu tuşu çekebilir ve etrafta hareket ettirebilirsiniz
 • Yedek tuş başlıklarını satın alabilirsiniz , hatta
 • Arka ışık isteğe bağlıdır, onsuz modeller vardır.
 • Membran anahtar kullanan bir plebeian olmayacaksınız.
 • Devre dışı bırakabilir, ve kalbinizin içeriğine yeniden eşleme tuşları
 • Bir klavyeyi yeniden yapılandırmak için birkaç bin dolar harcamıyorsunuz. Anahtar çekicimin maliyeti üç dolar .
Marcs
2016-10-29 20:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sonder adında bir Avustralya şirketi var ve e-mürekkep tuşlarına (e-okuyucularda kullanılan aynı ekran teknolojisi) dayalı olarak işaretli bir klavye yerleştiriyor, bunun için ön sipariş veriliyor 199 $ ve burada bulabilirsiniz: https://sonderdesign.com/product/sonder-keyboard/

Görünüşe göre Apple bu tür teknolojilerle ilgileniyor. Apple'ın klavyelerini 2018'den itibaren bilgisayarlarına göndermeyi planladığı bildiriliyor.

Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: http://arstechnica.com/apple/2016/10/report -apple-is-on-e-ink-keyboard-on-future-macbooks /Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...