Soru:
Lenovo Z50-70 dizüstü bilgisayar için WLAN Kartı
Obenland
2015-10-22 13:33:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç hafta önce bir Lenovo Z50-70 dizüstü bilgisayar (i7-4510U ile) satın aldım. Bu defterden çok memnunum. Süper hızlı ve harika bir grafik kartına sahip (nasıl kullandığıma göre). Ancak yalnızca yavaş bir 11b / g / n WiFi kartı var, bu nedenle 5GHz bandı yok.

WiFi kartı için bu özelliği buldum:

Aşağıdakilerden biri, modele göre yapılandırılabilir:

• 11 b / g / n, 1x1, Wi-Fi + BT4.0 birleşik adaptör, M.2 Kartı
• 11 ac, 1x1, Wi-Fi + BT4.0 birleşik adaptör, M.2 Kartı
• Intel Çift Bantlı Kablosuz-AC 3160, 1x1, Wi-Fi + BT4.0 birleşik adaptör, M.2 Kartı

Amazon Intel Çift Bantlı Kablosuz-AC 3160 kartı satmaktadır.

Bu kartın uygun olup olmadığını nasıl anlarım? Dizüstü bilgisayarın anteni ile uyumlu olacak mı?

Bunu nasıl arayacağımı veya bu kartın çalışıp çalışmayacağını söyleyebilir misiniz? Belki başka WiFi kartları için bir ipucunuz var mı?

Normal lenovolar hakkında bir şey bilmiyorum ama Thinkpad'lerde bir kart beyaz listesi var ve bunun için özel bir ürün yazılımına sahip olmaları gerekiyor. Bunun etrafında çalışabilirsiniz.
Lenovo desteğini aramayı denemelisiniz. Onlar sana yardım edebilmeli.
Bir cevap:
K7AAY
2020-03-18 21:02:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dizüstü bilgisayarınızın donanım kılavuzu ve kullanıcı kılavuzu bir PC Kartı WiFi Adaptörü için genişletme yuvası göstermez.

Bu nedenle fabrikada takılan dahili Mini-PCIe kartını 2,4 / 5 GHz kapasiteli bir Mini-PCIe kartıyla değiştirmek makul bir seçimdir. Dizüstü bilgisayarı açmaya kararlıysanız, USB'ye bağlı WiFi 5GHz adaptörü gibi harici bir WiFi cihazı eklemeyi de düşünebilirsiniz, ancak gerçekten yapmak çok kolay.

Pek çoğunu değiştirdim O model problemsiz. Takılacaktır ve anten bağlantıları önceki kartla aynıdır. Donanım kılavuzunuzun 39-40. Sayfaları, özel resimli talimatlar sağlar.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...