Soru:
13 inç veya daha büyük bir ekrana sahip en ucuz fansız Linux Intel dizüstü bilgisayar
MetNP
2016-03-10 05:12:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Fan sesi beni çıldırtıyor
  • Windows veya ChromeOS değil, Linux istiyorum. Oyunlara veya 3D'ye, muhtemelen yalnızca konsol tty'ye ihtiyacım yok.
  • 13 "den küçük ekranlar çok küçük
  • Intel, ARM veya Tegra'dan daha iyi Linux desteğine sahiptir
  • Yoğun CPU tutkum yoksa, neden ucuz olmasın? < = 250 $ diyelim (örneğin, bazı Chromebook'ların kolayca Linux'a dönüştürüleceği onaylandı, ancak çoğu model kutuda seabio yok ve modele özgü resmi olmayan korsanlık gerektiriyor)

Aradığım kriterler yine:

  1. fansız
  2. Linux
  3. > = 13 "
  4. Intel
  5. ucuz

Geçen yıl aradım ve hiçbir şey bulamadım. Asus UX305 idealdir, ancak ucuz değildir (hala ~ 600 $).

Biri bir şey önerebilir mi?

Windows ile geliyorsa sorun olur mu, ancak Linux kurulabilir mi?
@JourneymanGeek Evet, Windows tabanlı dizüstü bilgisayarlarda genellikle Chromebook'ların ~% 80'inde olduğu gibi belirli bios-önyükleme sorunları yoktur. Hatta ms-yüzey bile kolayca ubuntu'ya dönüştürülür.
üç yanıtlar:
Samuel
2016-03-10 06:53:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fansız bir Chromebook satın alabilir ve linux'u kendiniz yükleyebilirsiniz.

Çok fazla Linux deneyiminiz varsa, o kadar da zor olmamalı, ki Muhtemelen sadece komut satırı için istiyorsanız yaparsınız.

teşekkürler, prodct.info çok yardımcı görünüyor, bir şeyler bulmaya çalışacağım ve linux çalıştırmak bazı seabios patch / flushing biliminde korkutucu görünüyor. Bazı modellerin işletim sisteminden bağımsız olması amaçlanırken, bazıları değildir: https://wiki.archlinux.org/index.php/Chrome_OS_devices
Journeyman Geek
2016-03-11 17:46:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

HP ​​Stream 13 iyi bir seçenek olabilir.

Fedora'yı daha eski, bölme izi 11 inçlik modelde çalıştırdım ve kutudan çıktığı gibi çalışıyor. Bazı dağıtımlar için güvenli önyüklemeyi kapatmanız gerekebilir. Aksi takdirde? Çift çekirdekli Celeron işlemci (benimki yol iziydi ancak daha yeni bir model var), fansız, yaklaşık 6 saatlik pil ömrü, depolama için 32 GB eMMC ve tamamen sessiz.

Bence hp stream 13 en iyi öneri (duydum ve bir şekilde unuttum) ... Daha iyi bir şey çıkmazsa birkaç gün sonra bir cevap olarak işaretleyeceğim.
MetNP
2016-03-11 23:36:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu soruyu gönderdikten sonra bulduğum bir olasılığı eklemek gerekirse:

ideal bir dizüstü bilgisayar:

Ancak daha önce benzer başlangıç ​​projeleri oldu ve başarılı olamadılar. Umarım NexDock olur (ancak kritiktir, mevcut durum yalnızca bir ay kaldı ve% 52'dir).

Önceki deneyimlerime göre, ya NexDock geliştiricilerinin önceden donanım geliştirme deneyimi yok ve bir ürün lansmanı için yeterince para istemiyorlar ya da başka bir finansman kaynağına sahipler ve IndieGoGo'yu yalnızca reklam olarak kullanıyorlar. Her iki durumda da,% 100 finanse edilmiş olması anlamsızdır.
rpi ve beagleboard kol tabanlıdır. Intel'in çubuğu ... ilk nesil çok güçlüydü ve modern bir netbook'tan çok daha ucuz değildi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...