Soru:
Yoğun Veri Kullanımı Altında Uzun Pil Ömrü Olan Android Telefon
user449
2015-10-02 22:46:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Telefonumu neredeyse mini dizüstü bilgisayar olarak kullanma eğilimindeyim. Bunun anlamı, web'de gezinmek, komik resimlere bakmak, müzik / video akışı yapmak, Skype kullanmak vb. Olsun çok fazla veri kullanıyorum.

Önceki telefonumda (iPhone) yoğun veri kullanımı pilimi% 20 / saat gibi hızlı bir oranda tüketebilir. Bu, telefonumu yalnızca 5 saat kullanabileceğim anlamına geliyor.

Bu nedenle, pil ömrünü vurgulayan, işlevsel olarak gelişmiş bir Android telefon için öneriler arıyorum.

Daha spesifik olarak, :

  • Gözle görülür bir yavaşlama olmadan makul şekilde programlanmış herhangi bir Android uygulamasını / oyununu çalıştırın.
  • Cebime sığar,
    • Aslında sanırım iPhone 6 çok büyük. Aslında bundan daha küçük bir boyutu tercih ederim. Ama cebime sığabildiği sürece iyiyim.
  • Yoğun veri kullanımı altında olabildiğince uzun süre (tercihen 24 saat) dayanabilir.
  • Aslında bir telefon. (yani arama yapabilir, mesaj gönderebilir, vb.)

Diğer her şey bir bonus, ancak önemli uyarılar varsa lütfen bana bildirin. (ör. telefon normalde 1 ay içinde ölürse bunu bana bildirin ..)

Ülke ve taşıyıcıyla ilgili herhangi bir özellik var mı? Kyocera Brigadier'in özelliklerine bakıyorum, ancak görünüşe göre yalnızca ABD'de Verizon aracılığıyla mevcut
Beş yanıtlar:
March Ho
2015-10-03 16:23:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yapacağınız en iyi şey, büyük olasılıkla değiştirilebilir pilleri olan ve birden fazla pil taşıyan bir akıllı telefon veya harici bir güç paketi almaktır.

Birkaç akıllı telefon üzerinde sınırlı bir örneklem boyutu anketi, web'de gezinmek için en iyi performans gösteren telefonun (iPhone 6) 150 dakikada% 35 pil tükettiğini ve bunun da 7,5 saat anlamına geldiğini gösteriyor WiFi üzerinden web'de gezinmek için pil ömrü. Hücresel radyoyu kullanan veriler, WiFi'den daha fazla pil ömrü tükettiğinden, pil ömrü muhtemelen daha da kısalacaktır (bu, tam olarak şarj ettiğiniz 5 saate karşılık gelir). Bu nedenle, mevcut herhangi bir akıllı telefonun mobil veride> 24 saat pil ömrüne sahip olma olasılığı çok düşüktür.

Bu gibi bir güç paketi, sürekli web kullanımı için yeterli güç sağlayabilir. Aynı iPhone 6'yı varsayarsak, 16000mAh modeli 30 saatin üzerinde kesintisiz güç sağlayabilir veya daha az pil ağırlığı taşımak istiyorsanız kapasiteyi azaltabilirsiniz. Pil takımı kendi başına ~ 400 gr ağırlığındadır ve ortalama bir cebe sığmaz, ancak hareket halindeyseniz (örneğin, elektrik prizi olmayan bir trende / otobüste veya bir bisiklette), bu iyi olacaktır. fikir.

Değiştirilebilir piller için +1. Bunu Samsung telefonumla yaptım. İki ekstra pil ve harici bir şarj cihazı ile iyisiniz. Piller aslında oldukça incedir ve herhangi bir sorun yaratmaz. Ve büyük güç paketinin sorununu ortadan kaldırır.
Değiştirilebilir pillerden bahsetmişken, anker, samsung s3 için pil kapasitesinin 3 katı gibi genişletilmiş bir pil kutusu yapar.
8bittree
2015-10-04 00:13:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sony'nin Xperia Z3 Compact ve Xperia Z5 Compact, iPhone 6 ile yaklaşık aynı boyuttadır (artı değil). Ayrıca, 5 inç'in altındaki ekranlara sahip tek (Ekim 2015'in başından itibaren) üst düzey Android cihazlar gibi görünüyorlar. Sony'nin Z3 ve Z3 kompakt modeli, diğer Android üreticileriyle karşılaştırıldığında çok mükemmel bir pil ömrüne sahiptir. Z5 kompaktının Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu nedenle henüz gözden geçirilmedi. Çok sıcak Snapdragon 810 kullanıyor, bu yüzden bataryadaki fazladan 100 maH (2700 mAh), Z3 Compact'taki Snapdragon 801 ve 2600 mAh batarya kadar uzun süre yetecek kadar yeterli olup olmadığı görülmeye devam ediyor. Hem Z3 Compact hem de Z5 compact çıkarılamaz pillere sahiptir, bu nedenle sağladıklarından daha fazla ömre ihtiyacınız varsa, dahili pilleri değiştirmek yerine harici bir çözüm kullanmanız gerekecektir.

Unutmayın ki Genel olarak, daha büyük telefonların pil ömrü, radyo kullanımından küçük telefonlara göre daha az etkilenir, çünkü güç tüketiminin çoğu ekrana güç sağlamak için kayar ve radyo tarafından kullanılan göreceli miktar azalır.

Dhruva
2016-02-13 12:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Huawei m5 m5, şirketin, yaklaşık 7-9 saatlik web taramasına yetecek kadar güce sahip olması gereken 5000 mAh'lık yeni teklifidir

Mawg says reinstate Monica
2016-07-31 13:32:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İkinci UleFone'um olan UleFone Power 'ı kullanıyorum ve ikisinden de fazlasıyla memnunum.

6.500 mAH bataryası var ve bana 5'e kadar veriyor

ANCAK, ben sizin gibi ağır veri kullanıcısı değilim.

Bununla birlikte, bundan tam bir gün yararlanabilmeniz gerektiğini söyledi. Makul fiyatlı, çok iyi denemeye değer. Bize ne düşündüğünüzü söyleyin

The_cobra666
2017-04-27 14:59:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lenovo P2 'yi deneyebilirsiniz.

Uzun pil ömrü olan ve bankayı tüketmeyen harika telefon ..Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...